طراحی و نصب تجهیزات سینمایی

تجهیزات سینمایی در سالنهای سینمایی خانگی عبارتند از : سیستم پخش تصویر ، سیستم پخش صدا ، سرور فیلم و صندلی های سینمایی

سیستم پخش تصویر در سینماهای خانگی

انتخاب سیستم پخش تصویر در سینماهای خانگی با هدف رسیدن به بهترین و مناسب ترین ابعاد و کیفیت تصویر ؛ همچنین انعطاف پذیری در نحوه استفاده و نصب تجهیزات و در آخر تامین کامل تمامی نیازهای مشتری می باشد . این انتخاب بر اساس محاسبات و شبیه سازی مولفه های گوناگون حاصل می گردد.مولفه های چون :
ابعاد صفحه نمایش
فاصله بین صفحه نمایش و ویدئو پروژکتور
میزان نور و روشنایی مورد نیاز
رزولوشن و کیفیت تصویر

شبیه سازی سیستم پخش تصویر

برای بدست آوردن بهترین ابعاد صفحه نمایش و رزولوشن ، محل دقیق قرارگیری ویدئوپروژکتور بر اساس میزان نور مورد نیاز ( انسی لومن ) در نرم افزار محاسبه و شیبه سازی می گردد تا بهترین تصویر ممکن در اختیار مشتری قرار گیرد .

سیستم پخش صدا در سینماهای خانگی

سیستم پخش صوت سالن بر اساس مولفه های گوناگونی نظیر مساحت ، ارتفاع سقف و نسبت طول به عرض سالن محاسبه و شبیه سازی می گردد . در این محاسبه سطح کارایی مورد نیاز در سالن نقش کلیدی در انتخاب سیستم صوتی سالن دارد . بر اساس سطح کارایی مورد نیاز سیستم های صوتی می تواند هر یک از سیستم های 5.1 و 7.1 ، 7.2 و 3D Atmos انتخاب گردد .

صندلی سینمایی

صندلی های مخصوص سینمای خصوصی دارای لوازم جانبی از جمله جای لیوان، میز برای پذیرایی، جای تبلت یا چراغ برای مطالعه می باشند و محل قرار گیری دقیق صندلی ها بعد از تحلیل و تست های متعدد آکوستیکی تعیین می شود.